Zawody Pucharu Świata w Skokach Narciarskich

Posted Wrzesień 28th, 2010 by admin

Zakopane jest jedynym miastem w Polsce, w którym cyklicznie odbywają się zawody pucharu świata w skokach narciarskich. To właśnie od zawodów w Zakopanem rozpoczął się wielki sezon Adama Małysza, który po dziś dzień trzyma formę i utrzymuje się na czołowych pozycjach w rankingu najlepszych skoczków narciarskich świata.

Co roku do Zakopanego ze względu na zawody pucharu świata, przybywają tysiące kibiców, nie tylko z polski, ale również z całej europy i nieliczne garstki kibiców z pozostałych kontynentów. Wielka Krokiew w Zakopanym jest głównym obiektem sportowym. Polacy są dumnie z tego, że mogą pochwalić się tak dobrze zbudowaną skocznią narciarską, na której co roku startują w zawodach skoków narciarskich młode talenty, które również zaczynają odnosić sukcesy na miarę obecnego, polskiego mistrza.

Zawody Pucharu świata w skokach narciarskich są bezdyskusyjnie najpopularniejszymi zawodami zimowymi w Polsce, które cieszą się również wzrastającą aprobatą mediów oraz widzą. Dzięki organizacji tych zawodów Zakopane zyskuje bardzo wiele pod względem turystycznym oraz oczywiście sportowym. Mimo niewielkich rozmiarów miasta, władze dbają o to, aby mogło w nim przebywać jak najwięcej osób jednocześnie.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>