Szczyty górskie w pobliżu Zakopanego

Posted Wrzesień 28th, 2010 by admin

Zakopane jest niezwykle malowniczym miastem, które zaprasza wszystkich turystów do zwiedzania i oglądania. Zakopane jest miastem, do którego turyści przybywają zimą i latem – w tej miejscowości nie da się zauważyć goło ocznie wielkich różnic pomiędzy tymi dwoma sezonami. Oprócz bardzo cenionej organizacji pucharu świata w polsce, zakopane ma do zaoferowania przede wszystkim tatry.

Największe pasmo górskie w Karpatach bardzo żywo przyciąga turystów – w ostatnich latach, powiększa się część turystów, którzy przyjeżdżają do Zakopanego w lecie, specjalnie po to, aby pospacerować i pozwiedzać Tatry.

Tatry w Polsce dzielą się na Zachodnie oraz Wschodnie. Najwyższym szczytem w Tatrach Zachodnich jest szczyt Bystra, którego wysokość wynosi 2248 metrów nad poziomem morza, jednak nie leży on po stronie Polskiej. Do nas należy szczyt Starorobociański Wierch o wysokości 2176 metrów nad poziomem morza. Tatry wschodnie mają jeszcze jeden podział, na: Wysokie (2499m n.p.m.) oraz Bielskie(Hawrań 2152m n.p.m.) – w nawiasach podane największe polskie szczyty.

Najbardziej znanymi szczytami w Tatrach są: Giewont, Rysy, Kasprowy Wierch, Wołowiec, Mnich. Każdy z nich zdobywany jest co roku przez grupę śmiałków, która po prostu kocha góry.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>