Praktyczne informacje o Zakopanem

Posted Wrzesień 28th, 2010 by admin

Zakopane to głównie miasto turystyczne, które utrzymuje się z turystyki oczywiście. W Zakopanem odbywają się cykliczne imprezy sportowe oraz kulturalne, które w znaczący sposób wpływają na promocję miasta oraz miasta jako „marki”. Co roku zakopane walczy o tytuł najczęściej odwiedzanego polskiego miasta górskiego – z powodzeniem. Jedynym miastem, które jest w stanie mu zagrozić w najbliższych latach to Krynica-Zdrój, która w szybkim czasie wspięła się na pozycję wicelidera.

Zakopane jest rajem dla turystów, którzy uwielbiają góry. Zakopane jest rajem dla osób, które po prostu kochają świeże powietrze, pachnące trawy, albo zimne, olbrzymie stoki górskie. Nie bez powodu zostało uznane za najatrakcyjniejsze turystycznie miasto Polski.

To właśnie Zakopane jest zaraz po Warszawie najbardziej rozpoznawalnym polskim miastem na świecie. To do Zakopanego przyjeżdżają turyści spoza kraju, którzy cenią sobie wygodę, komfort oraz spokój wypoczynku.

W Zakopanem znajdują się kurorty wypoczynkowe, które spełniają standardy europejskie, a gwiazdki nadane im przez komisję są nieprzypadkowe. Każde schronisko w Zakopanem charakteryzuje się naprawdę ogromną dbałością o swoich podopiecznych, co można doskonale zauważyć podczas pobytu w tym mieście. Na urlop w Zakopanem zachęcamy wszystkich!

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>