Położenie Zakopanego

Posted Wrzesień 28th, 2010 by admin

Zakopane jest zamieszkane przez niespełna trzydzieści tysięcy mieszkańców. Jest drugie co do wielkości na Podhalu. Z pierwszego miejsca nie schodzi naturalnie Nowy Targ. Zakopane położone jest w województwie małopolskim, oraz jest siedzibą tatrzańskiego powiatu. Zakopane uważane jest za najpopularniejsze, górskie miasto w Polsce, które przez cały rok przyciąga na swoje prosi dziesiątki, a nawet setki tysięcy turystów.

Zakopane od długiego czasu jest największym i najbardziej dochodowym ośrodkiem miejskim znajdującym się w bezpośrednim otoczeniu Tatr. Największy ośrodek sportów zimowych nazywany nieformalnie zimową stolicą polski.

Granice administracyjne miasta obejmują bardzo dużą część Tatrzańskiego Parku Narodowego, co skutecznie zwiększa liczbę turystów, osób które zmierzają do zakopanego w celach czysto i wyłącznie rekreacyjnych. Liczba turystów, którzy decydują się na wizytę w tatrach, co roku jest większa. Przez ostatni całoroczny sezon w Tatrach było od dwóch do trzech milionów turystów!

Położenie Zakopanego jest niezwykle sprzyjające dla ciągłego rozwoju turystyki oraz samego miasta. Posiadana Wielka Krokiew również bardzo skutecznie wpływa na sezonowe zwiększenie turystów w Zakopanem. A to wszystko sprawia, że nie ma w tej chwili miasta, które mogłoby zagrozić w tej chwili Zakopanemu.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>