Obiekty sportowe w Zakopanem

Posted Wrzesień 28th, 2010 by admin

W Zakopanym najpopularniejszym obiektem sportowym jest bezdyskusyjnie Wielka Krokiew, na której co roku odbywają się zawodu Pucharu Świata w skokach narciarskich oraz cyklicznie organizowane są zawodu pucharu polski również w skokach narciarskich. Omawiany obiekt sportowy pełni w mieście bardzo ważną funkcję. To właśnie dzięki Wielkiej Krokwi miasto stało się rozpoznawalne na całym świecie, właśnie dzięki tej skoczni narciarskiej co roku przyjeżdżają tam setki tysięcy turystów, dosłownie z całej europy, którzy chcą zobaczyć w jak skocznia narciarska wygląda naprawdę. Fanów skoków narciarskich nie brakuje, a przecież ujrzenie wielkiej skoczni narciarskiej jest niesamowitym przeżyciem.

W Zakopanym znajdują się oczywiście inne obiekty sportowe – chociażby bardzo duża liczba wyciągów i stoków narciarskich – w tym kilka na których odbywały się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym oraz mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim.

Zakopane jest bardzo charakterystycznym miastem Polski, które odróżnia się od pozostałych na scenie międzynarodowej niesamowicie. Każdego amatora sportu warto zaprosić do Zakopanego, aby dokładnie poznał obyczaje i zwyczaje panujące w mieście, a także w okolicy wielkiej Krokwi.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>