Imprezy w Zakopanem

Posted Wrzesień 28th, 2010 by admin

Zakopane jest miastem bardzo charakterystycznym. Jego główną zaletą są oczywiście organizowane co roku zawody pucharu świata w skokach narciarskich, jednak Wielka Krokiew to nie jedyna rzecz, która przyciąga turystów do tego miasta. Zdecydowanie dużą popularnością cieszą się również innego rodzaju imprezy cykliczne, które odbywają się w mieście. Szczególnie warte polecenia są imprezy kulturalne propagujące i namawiające do poznawania tradycyjnych, górskich obyczajów oraz wspaniałych i przepysznych górskich dań. Każdy człowiek, który choć raz był w Zakopanem i próbował niesamowitego smaku tradycyjnych, górskich potraw – z pewnością tam wróci.

Dodatkowo w Zakopanem często można spotkać koncerty ludowe oraz tradycyjne spotkania i tańce. Różnego rodzaju festiwale również w mieście odbywają się często, co jest dodatkową promocją miasta oraz zachęcą dla turystów. W Zakopanym cały czas się coś dzieje i bardzo ciężko jest nadążyć za tętniącym życiem – specyficznym życiem – miastem.

Dlatego też zachęcamy bardzo serdecznie wszystkich turystów do częstego odwiedzania Zakopca, ponieważ nigdy nie wiadomo co w tej chwili się tam dzieje. Nie warto przegapić, ani jednej imprezy sezonowej!

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>